+36304177429 info@datad.hu

Egy új kutatási projekt eredményei szerint jelentős biztonsági hiányosságok kerültek felfedezésre a világszerte elterjedt 5G alapállomásokban. A Pennsylvániai Állami Egyetem szakemberei a neves Black Hat kiberbiztonsági konferencián, amely Las Vegasban került megrendezésre, tették közzé a tanulmány eredményeit. A tanulmány részleteit egy tudományos publikációban is bemutatták. A kutatók a 5GBaseChecker nevű analitikai szoftverrel vizsgálták meg a Samsung, MediaTek és Qualcomm gyártotta eszközöket, melyeket számos ismert mobiltelefon gyártó, mint például a Google, OPPO, OnePlus, Motorola és Samsung, használ saját készülékeiben.

 

 

 

 

A kutatási csapat tagjai, köztük Kai Tu, Yilu Dong, Abdullah Al Ishtiaq, Syed Md Mukit Rashid, Weixuan Wang, Tianwei Wu és Syed Rafiul Hussain, a GitHubon közzétették az elemző eszközt, hogy lehetővé tegyék más kutatók számára is a 5G hálózatok sebezhetőségeinek felderítését.

Syed Rafiul Hussain, a kutatócsoport egyik vezetője a TechCrunch tech híroldalnak elmondta, hogy a kutatás során sikerült megtéveszteniük a sebezhető 5G alapállomásokat úgy, hogy azok egy hamisított bázisállomáshoz csatlakoztak, amelyről aztán támadásaikat indították. Ezek a támadások rejtett módon történtek, és olyan mértékű biztonsági résekhez vezettek, amelyek lehetővé tették az adathalász üzenetek küldését és a hamis bejelentkezési oldalakon keresztül történő adatlopást. Kai Tu hozzáteszi, hogy a támadók képesek voltak a kapcsolatok leminősítésére 5G-ről régebbi protokollokra, mint például a 4G, amivel könnyebben lehallgathatóvá vált a kommunikáció.

A kutatásban részt vevő alapállomásokat gyártó cégek közül többen már léptek a problémák orvoslására. A Samsung képviselője, Chris Langlois megerősítette, hogy a cég szoftverfrissítéseket bocsátott ki, míg a Google képviselője, Matthew Flegal megerősítette, hogy a hibákat már kijavították. A MediaTek és a Qualcomm részéről viszont még nem érkezett válasz a megkeresésekre. A kutatók szerint a sebezhetőségek javítása már több mint tizenkét különböző 5G alapállomásnál megtörtént, ami jelentős előrelépést jelent a hálózati biztonság javításában.

Forrás: www.techcrunch.com