+36304177429 info@datad.hu

Az irodában a vállalat mindennel ellát, hogy rendesen elvégezhessük munkánkat: erős számítógépek, gyors és megbízható internet, videókonferenciás felszerelés. Azonban az otthoni irodában már nem minden ugyanolyan zökkenőmentes.

A vállalatok, nyilván megpróbálják minél jobban felszerelni az otthonról dolgozókat is, de nem mindenhol tudnak saját céges laptopot vagy széles sávú internetkapcsolatot biztosítani. Sok otthonról dolgozó saját maga kell felszerelje az irodát. Nem kell rögtön új laptopot vagy telefont vásárolni azért, hogy otthonról dolgozzunk, a régebbi eszközök leporolása, felújítása is segít, cikkünkben ehhez adunk tippeket.

Asztali gép és laptop

Itt a soha vissza nem térő alkalom, hogy a korábban porfogóként használt régebbi laptopot üzembe helyezzünk. Ha csak email és szövegírásra használjuk az irodai gépet, akkor egy régebbi, kisebb teljesítményű gép is elegendő erre a feladatra.

Hardver upgrade

Ha nem vagyunk elégedettek a gép sebességével, érdemes a gép merevlemezét SSD-re cserélni, minőségi ugrást fogunk tapasztalni sebesség terén. A memória upgrade is segíti növelni a sebességet, a legtöbb laptop RAM-ja bővíthető.

Sokan nem szeretnek a laptop billentyűzetén gépelni, nekik érdemes lenne egy kényelmesebb USB-s vagy Bluetooth kapcsolattal működő külső billentyűzetet beszerezni, ezzel sokkal komfortosabbá válik a mindennapi szövegírás.

Szoftver upgrade

Van, ahol az operációs rendszer frissítésére van szükség. Ezt feltétlenül tegyük meg az első használatba vétel előtt, mert az operációs rendszer gyártói rendszeresen adnak ki újabb és újabb biztonsági frissítéseket, ezek nélkül állandó veszélyforrásnak vagyunk kitéve az interneten.

Ha friss operációs rendszert szeretnénk, akkor Windows-os gép esetén megvásárolhatjuk a legújabb, Windows 10 operációs rendszert – győződjünk meg előtte, hogy gépünk képes futtatni a szoftvert.

Mac-es gépek esetében a System Restore funkció segíthet javítani az operációs rendszer problémáin. Vagy ha kísérletező kedvünkben vagyunk, akkor próbáljuk ki a Google Chromium OS alapú, ingyenes Newerware operációs rendszert, rengeteg beépített Google szolgáltatással érkezik.

Kiegészítő képernyő

Míg kedvesem használt monitorját nem kaptam meg használatra, nem gondoltam volna, hogy a szövegszerkesztési feladatoknál is sokat segít a plusz képernyő. A kisebb laptop képernyőt nagyobb virtuális munkaterületre tudjuk varázsolni egy nagyobb kijelzővel. A monitort kábellel kell csatolni a géphez, de nem bonyolult. Itt található hogyan kell mindezt megtenni, Windows 10 és macOS esetében.

 Tablet monitorként

Egy régi tabletet is befoghatunk plusz képernyőnek. Ehhez fizetős alkalmazásokat kell vásároljunk, de sima töltéshez is használt kábellel tudjuk őket csatlakoztatni. A Duett (iOS, Android) vagy iDisplay jó megoldások erre. Az ingyenes megoldások rengeteg reklámmal zavarják munkánkat, nem javasoljuk használatukat.

Ingyenes megoldások is vannak, de ahhoz újabb eszközök szükségesek. Ha például iPad-ünk nem túl régi és támogatja az iPadOS 13-mat, akkor a Sidecar funkciónak köszönhetően egy Mac számítógéppel csak össze kell dugni a két eszközt és minden működik.

Webkamera

Ha annyira öreg a laptopunk, hogy nincs beépített webkamerája vagy ami van, az nagyon rossz minőségű videót közvetít, akkor egy régi okostelefont vagy tabletet használhatunk kameraként. Egy külső, jó minőségű képet adó Full HD webkamerát vásárolni eléggé drága mulatság lehet, ezt nem javasolnánk. Az okostelefonra vagy tabletre is telepíthetjük a videokonferencia szolgáltatás alkalmazását és kényelmesen tudjuk használni onnan is.